Wyciskane soki stosowane w medycynie cz I.

News

Wyjątkowe lecznicze właściwości soków to coś niezwykle ważnego dla wielu osób. Dlatego cieszą się obecnie naprawdę dużym zainteresowaniem. Mamy również prace naukowe, które mówią nam o tym jakie są właściwości soków. Dziś mamy duży dostęp do różnorakich nieco egzotycznych owoców. Dlatego łatwo i szybko będzie można pozyskiwać sok. Dzięki wirówkom oraz wyciskarkom możemy sobie przygotowywać praktycznie każdy sok. Tym samym te możliwości jakie dostajemy są rzeczywiście wyjątkowe. 

Soki wyciskane z owoców cytrusowych

Owoce cytrusowe mają wiele kwasów, przez co ich spożywanie nie będzie przyjemnością. Lecznicze właściwości są jednak znane od lat. Są to takie owoce, które mają wiele witaminy C. Dawniej sok z cytryny był również traktowany jako składnik do leczenia różnorakich schorzeń żylnych. Sok z cytryn używano zarówno jako leczniczy napój do picia jak i też przy robieniu okładów.

Redakcja akity-inu.pl poleca: Wyciskarka wolnoobrotowa do soków – jaką wybrać?

Szklanka świeżego soku będzie nam dostarczać dzienną dawkę witaminy C do organizmu. Taki owoc jak grejpfrut to również wyjątkowe propozycje dla tych osób, które chcą walczyć z nadwagą. Dzieje się tak bo w składzie znajduje się około 800 różnych szczepów bakterii. Dlatego będzie on świetnym wsparciem w okresie jesiennym i będzie to napój, który może nas chronić przed przeziębieniami. 

Mandarynki czy morele to owoce, które pochodzą z różnych części świata ale zawsze mają one wiele cennych składników odżywczych. Chińczycy uważają, że są to owoce, które gwarantują nam długowieczność.
Owoce bliskie nam – naturalne właściwości soków z gruszek czy jabłek

Także w naszym kraju mamy różnorakie owoce, które do przygotowywania soków będą się dobrze nadawać do przygotowywania soków. Wydaje się, że gruszki mogą kojarzyć się z ciężkostrawnym owocem ponieważ mają komórki kamienne. To oczywiście istotna kwestia, by wybrać dla siebie takie owoce, które dadzą nam zdrowie, gdy chodzi o gruszki pomagają one między innymi w walce z ranami. Dodatkowo oczywiście w naszym kraju powszechnie wykorzystuje się do przygotowywania soków również jabłka, które często miesza się z innymi owocami. Te możliwości jakie otrzymujemy są więc zróżnicowane i tak naprawdę każdy będzie mógł zawsze przygotowywać sobie udany sok.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz