Makijaż kosmetykami mineralnymi

News

Mineralne kosmetyki wybierane są dość chętnie przez kobiety, które mają wrażliwą cerę, taką skłonną nieco do alergii, ponieważ będą one całkowicie naturalne i nie powodują podrażnień czy uczulenia. Należy pamiętać, że takie kosmetyki są nakładane inaczej niż takie tradycyjne. Przede wszystkim będą budzić spore zainteresowanie klientów właśnie dlatego, że nie będzie reakcji alergicznych u takich osób, które będą z nich korzystać. Mogą one pozytywnie działać na kondycję cery. Makijaż mineralny będzie się prezentował tak dobrze jak ten tradycyjny. Jednocześnie jednak forma nakładania będzie nadal inna.

O czym musimy pamiętać?

Tego typu kosmetyki charakteryzują się tym, że mają sypką konsystencję i dlatego w trakcie nakładania mogą się mocno osypywać, to sprawia, że potrzebujemy wprawy przy ich nakładaniu. Jednocześnie powinniśmy pamiętać, że nie wkładamy pędzla bezpośrednio do słoiczka z kosmetykiem, ale sypiemy go nieco na miseczkę i potem pędzlem nabieramy. Nakładamy dopiero po strzepnięciu nadmiaru. Inaczej bowiem przy nakładaniu doprowadzimy do sytuacji, w której pojawiać się będą smugi. Trzeba także uważać na tak zwany efekt maski, który również może występować, gdy nałożymy zbyt dużo kosmetyków. najlepiej będzie nakładać mineralne kosmetyki stopniowo, by ostatecznie zatrzymać się w takim momencie, gdy ten odcień będzie nam najbardziej odpowiadał.

Mineralne kosmetyki – jak nakładamy puder mineralny?

Mineralny puder charakteryzuje się inną konsystencją i to jak wiadomo istotna cecha. Charakteryzuje się między innymi tym, że mamy lżejszą formułę i dzięki temu nie będzie zatykania się porów, będzie on sypki i przez to nakładanie będzie trudne. Zanim będziemy rozpoczynać pracę musimy wybrać dobry pędzel. Obecnie będzie nam proponowany albo ścięty prosto flat top albo też pędzel delikatny kabuki. Wybierać powinniśmy pod kątem tego jaki efekt będziemy chcieli uzyskiwać.

Zbite a także gęste włosie, które znajduje się w pędzlu flat top może nam zagwarantować krycie, które będzie znacznie dokładniejsze niż to jakie będziemy w stanie wypracować, gdy użytkujemy pędzel kabuki. Jest on bowiem delikatny i będzie nadawał się szczególnie dla cery wrażliwej. Jego struktura jest tak przygotowana, że nie powoduje podrażnień. Należy pamiętać, że nakładanie mineralnego pudru wygląda inaczej niż tradycyjnych produktów.

Zanim będziemy go nakładać powinniśmy posmarować twarz z użyciem kremu oraz czekać, aż będzie się wchłaniał. Jeśli mamy cerę ze skłonnością do przetłuszczania albo też chcemy mieć matowy efekt będzie można postawić na szczególnie niewielką ilość produktu. raczej nie powinno się go sypać na twarz, ale powinno się go wcierać, wtedy efekt jest rzeczywiście najlepszy. Wcieranie ruchami okrężnymi zaczynając od policzków.

Nakładanie techniką na mokro

Jeśli na cerze występują niedoskonałości również trzeba używać specjalnych kryjących produktów. Dla uzyskania takiego najlepszego efektu krycia będzie dobra technika aplikacji na mokro. Najważniejszym zadaniem będzie nawilżenie w odpowiednim stopniu pędzla, którym produkt będzie nakładany. Warto mieć pod ręką wodę i atomizer, by ciągle o to nawilżenie dbać. można ewentualnie zdecydować się także na aplikację namoczonym wacikiem i wtedy taka technika będzie określana jako stemplowanie. Efekt będzie zachwycający. Trzeba jednak pamiętać, że technika stemplowania będzie się charakteryzować tym, że krycie jest perfekcyjne, dokładne i tym samym estetyka będzie wyjątkowa. Takie nakładanie kosmetyków będzie jednak zajmować sporo czasu, wymaga szczególnej dokładności.

Zapraszamy na stronę: kosmetykiwarszawa.pl

Komentarze (0)

Zostaw komentarz