Efekty stosowania kosmetyków mineralnych

News

Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że nawet najlepsze mineralne podkłady nie będą w stanie zastąpić nam kremu nawilżającego czy przecizmarszczkowego. Mimo to na pewno można mówić o ich pozytywnym wpływie na nasz organizm. Znajdujący się w nich dwutlenek tytanu oraz tlenek cynku będą gwarantować blokowanie promieni słonecznych. Dodatkowo mogą mieć działanie przeciwzapalne. Z tego powodu również tlenek cynku stosowany będzie w kosmetykach dla niemowląt. Mineralne kosmetyki charakteryzują się tym, że mogą łagodzić pojawiające się podrażnienia skóry. 

Zalety kosmetyków są niekiedy wyolbrzymiane przez producentów. Jednak i ich przeciwnicy bardzo często przesadzają. Niedawno mogliśmy słyszeć o tym, że nanocząsteczki, które znajdują się w kosmetykach mineralnych mogą przenikać w głąb skóry i prowadzić do niebezpiecznych reakcji (Wypróbuj puder mineralny od Earthnicity: https://www.earthnicity.pl/shop/category/puder-utrwalajaco-matujacy-velvet-hd ). W rzeczywistości takie cząsteczki nano nie są tam wykorzystywane, ponieważ nie miałyby one dla cery żadnego pozytywnego działania. Podobnie nie tak dawno ostrzegano przed tym, że w kosmetykach znajduje się tlenochlorek bizmutu. Miał on mieć działanie niebezpieczne dla zdrowia. W związku z tym po takich informacjach niektórzy producenci zdecydowali się go wycofać ze składu swoich produktów. W rzeczywistości jak pokazują badania nie jest on niebezpieczny dla większości osób a jakieś przykre konsekwencje pojawiają się jedynie u bardzo małej grupy kobiet. 

Kosmetyki mineralne obecnie bardzo mocno się rozwinęły i nie będzie to już wyłącznie sypi puder, ale także bronzer, cienie do powiek czy płynne podkłady. Gama produktów się ciągle zwiększa i jak się okazuje razem z nią zwiększa się także ilość używanych do produkcji składników. Okazuje się, że patrząc na skład nie znajdziemy wielkich różnic między mineralnymi kosmetykami a tymi tradycyjnymi. Często okazuje się bowiem, że producenci mineralnych kosmetyków powoli wracali do tych składników, które już wcześniej były przez nich wykorzystywane nim rozpoczęli produkcję takich właśnie produktów kosmetycznych. Dlatego zanim po kosmetyki mineralne będziemy chcieli sięgnąć powinniśmy sprawdzić jaki jest ich skład.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz