Kraków - najpopularniejszy cel turystyczny

News

Wydaje się, że to właśnie Kraków jest najbardziej popularnym turystycznie miastem w naszym kraju. Nie da się zaprzeczyć, że bogactwo kulturalne oraz historycznego tego miasta o tym decyduje. Jest wiele osób, które chcą przybyć do Krakowa i zapoznać się z jego zabytkami. Znajdujące się tam lotnisko każdego roku obsługuje około 3 miliony pasażerów. Z tego oczywiście zdecydowana większość to turyści. Dlatego nie ma się co dziwić, że w tym kierunku cały Kraków się rozwija.

Jest to także dobra baza wypadowa do tego, by zwiedzić Małopolskę, albo też całą Południową Polskę. Wydaje się, że osoba, która chce zobaczyć coś poza samym Krakowem zrobi najlepiej, jeśli zdecyduje się jednocześnie na wypożyczenie samochodu na lotnisku w Balicach, dzięki temu od samego początku ma swój środek transportu. 

Wynajem samochodów w Krakowie

Wynajem samochodów na Lotnisku Kraków-Balice

Port lotniczy znajduje się około 11 km od centrum Krakowa w miejscowości Balice ( http://carent-24.pl/wypozyczalnia-samochodow-balice ). Trzeba podkreślić, że dojazd do centrum miasta nie jest problemem ze względu na dobrze przygotowaną komunikację kolejową oraz autobusową. Jednak musimy zwrócić uwagę, że nie jest to rozwiązanie dla tych osób, które myślą o tym, by poruszać się również po innych miastach Małopolski a nie po samym Krakowie. Takie osoby zrobią najlepiej, jeśli już na lotnisku poszukają biura firmy wypożyczającej auta i tam znajdą od razu dla siebie odpowiedni pojazd. 

Krakowskie lotnisko obsługiwane jest w zdecydowanej większości lotów przez tanie linie lotnicze. Nie ma się co dziwić, że również w takim  kierunku zdecydowały się funkcjonować wypożyczalnie samochodów, które prowadzą tam swoje biura. Zdecydowana większość ma w swojej ofercie kilka różnych budżetowych propozycji wypożyczenia niewielkiego samochodu, który nie będzie kosztował więcej niż około 650 złotych na tydzień wypożyczenia.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz