Czym dojechać na lotnisko w Modlinie i gdzie ewentualnie zaparkować?

News

Ten poradnik daje nam opis jak można tanio i szybko dotrzeć na lotnisko, gdzie znajdują się hotele, gdzie można oczekiwać na swój lot. 

Port lotniczy Warszawa Modlin znajduje się około 40 km od centrum Warszawy. Dotrzeć można tam na kilka sposobów. Można udać się tam komunikacją publiczną, taksówką albo własnym samochodem, który zostawi się na parkingu. Autobus PKS Polonus między innymi dociera bezpośrednio do lotniska. Czas przejazdu może trwać od około godziny do 90 minut w godzinach szczytu z centrum miasta. Koszt o mniej więcej 8 złotych plus złotówka za wahadłowy autobus pod terminal. 

 

Warsawmodlintaxi.pl

 

Modlinbus 

Bez wątpienia wygodnym połączeniem będzie również Modlinbus, który kursuje bezpośrednio z centrum miasta pod sam terminal. W Warszawie startuje w okolicach Placu Defilad i zatrzymuje się na kilku różnych przystankach, jego cena to od 9 do 33 złotych w zależności od tego kiedy kupujemy bilet. Najtaniej będzie przez internet z dużym wyprzedzeniem. Najdrożej bilet będzie kupować u kierowcy albo w punkcie sprzedaży na terenie lotniska. Rozkład jazdy dopasowany jest oczywiście pod kątem przylotów i odlotów. 

Koleje Mazowieckie

Podróż pociągiem będzie związana z przesiadką w Modlinie na autobus, który dotrze już pod terminal. Czas przejazdu to mniej więcej 40-60 minut plus 10 minut autobusem. Cena biletu 15 złotych. Są zniżki dla studentów. Mając bilet kolejowy korzystać można z darmowego połączenia między stacją kolejową a portem lotniczym. Bilet należy pokazać przy wsiadaniu do autobusu. Upoważnia na przejazd komunikacją miejską przez godzinę. Ręcznie wpisujemy na nim godzinę wejścia do komunikacji. 

Taksówka

Jest to zdecydowanie najwygodniejsze rozwiązanie, by dostać się do Portu Lotniczego w Modlinie. Koszt przejazdu w tygodniu zależny będzie od korporacji. Pamiętajmy, by wzywać taksówkę odpowiednio wcześniej, by nie czaka na nią jak na szpilkach, czy czas będzie uciekał. Jeśli chodzi o czas przejazdu będzie uzależniony od pory może sięgnąć nawet do 1,5 godziny. Zobacz ofertę Warsaw Modlin Taxi.

dojazd do lotniska modlin

Własne auto 

Główna trasa dojazdowa prowadzi Wisłostradą oraz krajową siódemką, przy której będą znajdować się drogowskazy i to oczywiście doprowadzi nas do lotniska bez większych problemów. Przy pierwszym zjeździe na Nowy Dwór Mazowiecki jedziemy prosto, skręcamy dopiero za mostem. Kierujemy się w drogę 62. Po około kilometrze zobaczymy lotnisko. Można takżę ominąć Łomianki, jeśli zdecydujemy się jechać przez Modlińską i następnie Jabłonną. Dojazd bez większych korków powinien nam zająć około 50 minut. Jeśli wybieramy się tam w godzinach szczytu może się to przedłużyć nawet do około półtorej godziny. 

Nocleg w Nowym Dworze Mazowieckim

Osoby podróżujące do Portu Lotniczego Warszawa Modlin z różnych regionów mogą zatrzymać się w jednym z hoteli, które znajdują się blisko i dzięki temu będziemy wyspani przed lotem. W okolicy funkcjonuje już całkiem sporo dobrze zorganizowanych hoteli, które mają właśnie świetnie przygotowaną ofertę dla tych osób, które w niedługim czasie będą wyjeżdżać i chcą pozostać w hotelu na jedną noc w oczekiwaniu na lot. 

Parking 

Jeśli chcemy się wybrać tam własnym autem trzeba się liczyć z dodatkowymi kosztami. Pierwsza doba postoju kosztuje nas przy lotnisku 60 złotych dwie 70, 80 złotych trzy doby a każda kolejna 15 złotych. Można skorzystać także z parkingów znajdujących się również w bliskiej okolicy lotniska, które mają lepsze ceny i jednocześnie zagwarantują nam dojazd na lotnisko w cenie jaką płacimy za taki parking, dlatego będzie to atrakcyjne rozwiązanie, na taką opcję warto się decydować.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz