Praca i kariera vs. znajomość j. angielskiego.

News

W XXI wieku język angielski to tak naprawdę język całkowicie uniwersalny. Ma swoją pozycję na świecie i dlatego jest to również najczęściej uczony się język obcy na świecie. Obok niego warto uczyć się kilku języków. Okazuje się, że dąży się cały czas do umocnienia języka narodowego.

Widać, ze zainteresowanie pracownikami, którzy dobrze znają języki narodowe jest bardzo duże i coraz częściej można się z tym spotkać. Angielski to obecnie standard i taki pracownik nie będzie już miał żadnej przewagi. Dlatego będzie u niego konieczna jeszcze znajomość kolejnego języka.

Po pierwsze angielski

Okazuje się, że obecnie co szósta oferta pracy w naszym kraju skierowana jest do osób, które posługują się językiem angielskim. Motywującym elementem do podjęcia nauki będzie to że osoby z językiem angielskim mogą oczekiwać na większe wynagrodzenia. Ciekawostką będzie to, że znajomość perfekcyjna innych języków nic nam nie da jeśli obok tego nie będziemy doskonale znali angielskiego. W wielu firmach bez języka angielskiego w ogóle nie będzie można podjąć zatrudnienia co pokazuje nam wartość tego języka jak obecnie ma miejsce.

Wiele firm ma obecnie duże wymagania i dlatego oczekuje się, że pracownik będzie się cały czas dokształcał. Między innymi dlatego angielski jest tak bardzo ważny. W wielu branżach nowinki znajdziemy na stronach anglojęzycznych. Są również takie branże, w ramach których mówi się w języku angielskim praktycznie każdego dnia. Są to te branże, gdzie pojawiają się także zapożyczenia z tego języka. Ma to wszystko znaczenie i trzeba na te kwestie zwracać swoją uwagę.

Szczególnie, gdy chcemy być dobrym pracownikiem musimy o językach pamiętać. A najlepiej oceniane będą zawsze takie osoby, które mają perfekcyjną znajomość angielskiego i obok tego również przynajmniej jednego dodatkowego języka. Takie osoby mają największe możliwości i rzeczywiście będą się mogły rozwijać.

Im więcej tych dodatkowych języków tym wyższe zarobki, większy prestiż na rynku i jednocześnie coraz większe zainteresowanie potencjalnych pracodawców. Stała nauka języków obcych to również znak naszej motywacji, jaką będzie się można wykazać, dlatego warto na tą kwestię również zwracać swoją uwagę.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz