Optymistyczny jak… Polak szukający pracy

News

Okazuje się, że Polacy, którzy szukają pracy w jasnych barwach patrzą na ten rynek i uważają, że sytuacja będzie wyglądać dobrze.

Ponad 50% wszystkich ankietowanych mówi o tym, że liczy na to, że sytuacja na rynku pracy się poprawi i że ich pozycja zawodowa również będzie się zmieniać na lepsze. W tej statystyce są przed nami wyłącznie Niemcy oraz Szwedzi. Wydaje się, że ten optymistyczny ton związany jest z konkretnymi danymi z GUS, które mówią o tym, że poziom bezrobocia jest najniższy od ponad 25 lat. To znak, że Polska idzie do przodu i rzeczywiście się rozwija.

Badania, które są prowadzone dotyczą osób w różnym wieku oraz na różnych stanowiskach, dlatego można oczekiwać, że taki wynik jest wiarygodny, ponieważ daje nam ogląd na całe społeczeństwo. Nasi krajowi kandydaci, którzy szukają pracy są przekonani, że rynek będzie zmieniał się na lepsze i da ludziom wiele możliwości. Taki trend jest zauważalny także w całej Europie kontynentalnej i dlatego można powiedzieć, że nasi rodacy wpisują się skutecznie w ten nastroje, które panują także w innych krajach i warto na ten element zwracać uwagę.

Pragnienie rozwoju

Nasz rynek mocno się zmienia, okazuje się bowiem, że coraz więcej naszych rodaków chce zmieniać swoją prace, ponieważ liczą na rozwój umiejętności. 90% osób poniżej 30 roku życia nadal uważa, że w ciągu roku będą w stanie zbudować sobie większe kompetencje.

Work-life balance nie dla Polaków

Problemem może być dla naszych rodaków fakt, że nie są oni w stanie wypracować odpowiedniej równowagi między pracą a życiem osobistym. To akurat taki problem, z którym musi się ciągle zmagać wielu naszych rodaków. Dodatkowo niewielu z nich uważa, że uda się tą sytuację jeszcze poprawić. Na polskim rynku pracy mamy wiec pozytywne nastroje i ludzie uważają, że rynek daje im wiele możliwości. Jednak nadal są takie kwestie, które mają charakter drażniący i na pewno będzie to sprawa związana z balansem między pracą o życiem osobistym. To jak się wydaje ten pesymistyczny element w całym pozytywnym raporcie. Nie zmienia to jednak faktu, że ocena dla naszego rynku jest korzystna i można oczekiwać jego rozwoju w dobrym kierunku, tak by pracownicy byli dużo bardziej zadowoleni z otrzymanych możliwości.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz