Jak znaleźć pracę w Gdańsku?

News

Jeśli dopiero wkraczasz na rynek pracy lub chcesz zmienić pracę na lepszą, pewnie zastanawiasz się, jak znaleźć pracę w Gdańsku. Gdzie możesz szukać pracy? Co będzie Ci potrzebne do rozpoczęcia poszukiwań? Jak odpowiadać na ogłoszenia potencjalnych pracodawców? Na wszystkie te pytania znajdziesz odpowiedzi poniżej.

Pierwszym krokiem na drodze do znalezienia pracy jest stworzenie profesjonalnego CV. Co znajduje się w tym dokumencie? Twoje imię i nazwisko, dane kontaktowe, adres, zdjęcie, dotychczasowe doświadczenie zawodowe oraz wykształcenie. Dodatkowe informacje, które wzbogacą Twoje CV to: poziom znajomości języków, hobby oraz przebyte szkolenia. Pamiętaj, aby w swoim życiorysie umieścić tylko prawdziwe informacje oraz profesjonalne zdjęcie. Drugim krokiem jest zastanowienie się jaką pracę chciałbyś wykonywać. Chodzi o to, żebyś wiedział od początku czego tak naprawdę szukasz. Na czym Ci najbardziej zależy. Czy będzie to rodzaj umowy? Odległość z pracy do domu? Wyższe zarobki? Elastyczne godziny pracy? A może możliwość rozwoju. Gdy odpowiesz sobie na te pytania, możesz przejść do odpowiadania na ogłoszenia. 

Gdzie szukać pracy w Gdańsku?

Jednym z coraz popularniejszych miejsc do szukania pracy, są portale społecznościowe skupiające zawodowców. Należą do nich Goldenline oraz LinkedIn. Na obu z nich można stworzyć wirtualne CV. Dodatkowymi funkcjami tych portali jest możliwość zdobywanie referencji, aplikowanie na oferty pracy oraz stworzenie sieci kontaktów w branży. Pomocny podczas poszukiwań pracy może okazać się także Facebook. Znajdziesz tam wiele grup na których dodawane są ogłoszenia o pracę w danym miejscu, a także możesz dodać post ze swoją kandydaturą na jakieś stanowisko.

Drugim miejscem jest tradycyjny urząd pracy. Dzięki temu pozyskasz aktualne oferty pracy.  Rejestracja wymaga podania swoich danych osobowych oraz przedstawienia dokumentów, które pokażą twoje doświadczenie oraz wykształcenie. Warto jednak to zrobić ze względu na darmowe kursy doszkalające czy dotacje.

Ostatnim bardzo popularnym miejscem do szukania pracy są portale ogłoszeniowe. Warto zaglądać do nich co kilka dni, w ten sposób nic nam nie umknie. Jednym z takich portali jest: https://praca.pinbook.pl/gdansk

Odpowiadając na ogłoszenia postaraj się bardzo uważnie się z nimi zapoznać. Sprawdź czy spełniasz wszystkie kryteria, a także czy ogłoszenia spełnia wszystkie warunki, które postawiłeś sobie wcześniej. W ten sposób zaoszczędzisz sobie wiele nerwów oraz czasu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz