Jak często wysyłasz CV i nie dostajesz odpowiedzi?

News

Jeśli wydaje się, że spełniamy wszystkie wymagania z ogłoszenia pewnie czekamy, aż w końcu telefon będzie dzwonił. Jednak nadal milczy.

W czym problem?

Może w CV nie ma odpowiedniej ilości czasowników, które mają zachęcać pracodawcę. Warto wiedzieć co powinno się znajdować w CV, by zachęcić do zatrudnienia, co zrobić, by skutecznie wpasować się w oczekiwania pracodawców. To właśnie dobre przygotowywanie CV zwiększa szansę na zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Musimy jednak pamiętać, że same zwroty nic nam nie dadzą, jeśli nie mamy co wpisać w CV.

Zanim zaczniesz czytać ten artykuł, zapoznaj się z ogólnymi poradami, jak napisać profesjonalne CV:

1. Jaką korzyść da Ci użycie odpowiednich słów w CV ?

Przeciętnie na nasze CV pracodawca będzie miał 6 sekund. Trochę mało by się z nim zapoznać. To my musimy więc przygotować taką propozycję, która od początku będzie w stanie przykuć jego uwagę. Wiele osób szukając pracy używa takich samych banalnych zwrotów, które ciągle się powtarza. To właśnie duży błąd. Jeśli chcemy być zauważeni musimy się wykazać czymś ciekawszym co sprawi, że taki pracodawca to zobaczy. Starajmy się opisywać siebie i swoje osiągnięcia w pierwszej osobie. To zwiększa poczucie, że jesteśmy profesjonalistami.

2. Jakich czasowników użyć w swoim CV?

Jeśli chodzi o czasowniki jakie będzie trzeba brać pod uwagę to na pewno warto myśleć o takich słowach, które będą pokazywać nasze umiejętności i tym samym będą w stanie przekonać potencjalnego pracodawcę, że jesteśmy doskonali w tym co robimy i dlatego warto nas właśnie wybrać.

Pokaż, jakim byłeś liderem i zastosuj poniższe czasowniki:

Oceniałem Koordynowałem Szkoliłem Motywowałem Jeśli miałeś za sobą jakiś projekt również o tym powiedz.

Monitorowałem Kontrolowałem Definiowałem Rozwijałem Pozyskiwałem Jeśli zajmowałeś się kołem naukowym powiedz o wykonywanych projektach.

Planowałem Wdrażałem Monitorowałem Usprawniałem Aktualizowałem Jeśli miałeś prowadzić kontakt z klientami wykorzystaj takie słowa jak: Utrzymywałem Proponowałem Budowałem Maksymalizowałem Raportowałem

Jeśli realizowałeś testy możesz wybierać takie słowa: Opracowywałem Mierzyłem Weryfikowałem Interpretowałem Rekomendowałem

Jeśli masz jakieś szczególne osiągnięcia, coś udało Ci się udoskonalić możesz wprowadzić takie słowa jak: Usprawniłem Uzyskałem Pozyskałem Doprowadziłem Wdrożyłem

Komentarze (0)

Zostaw komentarz