Czy gogle mogą być przydatne w...biurze? Czemu nie!

News

Kiedyś do sprawnej pracy biurowej wystarczył nam papier i maszyn do pisania z poduszką tuszową. Obecnie technologia idzie mocno do przodu i okazuje się, że pojawiają się rozwiązania, które mocno wpływają na funkcjonowanie biznesu. Współczesna technika otwiera przed nami świat, które nie tak dawno był raczej jako element fantazji scenarzystów scence fiction. Rozszerzona rzeczywistość szturmem wkracza do świata biznesu, dając nam całkowicie nowe możliwości. 

AR (augmented reality) to takie rozwiązanie, które kojarzy się nam z rozrywkom. Nie można jednak powiedzieć, że stosowanie rozszerzonej rzeczywistości sprawdza się wyłącznie do poprawy gier wideo. Powoli wkracza to do wielu dziedzin naszego życia a szczególnie kładzie się nacisk na biznesowe zastosowanie tej właśnie nowatorskiej technologii. Nie ulega wątpliwości, że świat korporacji rozwija się w dynamicznym tempie. Niezbędne będą więc takie narzędzia, które są w stanie budować skutecznie ten proces. Trend jest młody, ale tak naprawdę rozwija się prężnie i tych nowych technicznych rozwiązań jest coraz więcej. 

Interaktywne gogle łączące biura na całym świecie

Odległość przestała już być przeszkodą dla świata biznesu. Rozwój internetu pozwolił zmienić bariery, które dzielą biura na całym świecie. To daje możliwość prowadzenia wideokonferencji. O ile jakość przekazu stoi na wysokim poziomie o tyle ten sposób komunikacji nadal tworzy dla nas poważne ograniczenia, gdy chodzi o interakcję użytkowników. Mówiąc prosto znaczenie wideokonferencji jest spore, ale wydaje się, że to coś na kształt zła koniecznego. Możliwe, że uda się to zmienić, gdy pojawi się coś takiego jak interaktywne gogle, które będą standardem w biurach na całym świecie. Przeczytaj więcej o tym pomyśle na wyposaz-biuro.pl

Rozszerzona technologia znacząco poprawia jakość przekazu multimedialnego, wprowadza elementy interaktywne do transmisji. W praktyce daje to szersze możliwości, gdy chodzi o przekazywanie danych. Tradycyjne kanały komunikacji wymagają używania dedykowanych do tego narzędzi, takich jak poczta e-mail czy dołączone do tego funkcje komunikatora. W praktyce wiąże się to wyłącznie ze stratą cennego czasu, ale również pojawia się rozproszenie uwagi uczestników. 

Przygotowywane zestawy w postaci gogli lub okularów pozwalają tworzyć wizualizację, która będzie się składać z obrazu transmitowanego za pośrednictwem kamerki, co będzie powiązane z komputerowymi elementami. Konferencja może być cały czas prowadzona bez zakłóceń a uczestnicy maja potrzebne materiały przed oczami.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz