Chcesz być bardziej pewna siebie? Poznaj 5 prostych ćwiczeń!

News

Poczucie własnej wartości, które będzie zdrowe może nam pomóc radzić sobie z problemami w życiu. W ten sposób będzie można budować harmonijne relacje z innymi ludźmi.

Co jednak zrobić, gdy nie będziemy siebie dobrze oceniać?

Warto poznać kilka ćwiczeń, które mogą sprawić, że sami siebie będziemy lepiej oceniać.

Jak zwiększyć pewność siebie?

Mamy kilka sprawdzonych ćwiczeń od psychologów, które mogą nam pomóc w budowaniu własnej wartości.

Ćwiczenia na pewność siebie - zobacz, jakie to proste!

Na początek warto przeprowadzić analizę siebie. Bierzemy kartkę papieru i piszemy swoje cechy wyglądu, charakteru, umiejętności i osiągnięcia, z których jesteśmy dumni.

Codziennie na głos czytamy sobie tę listę na głos. Może już po kilku dniach będziemy w stanie spojrzeć nieco inaczej na siebie. Na tym właśnie powinno nam zależeć i w tym kierunku powinniśmy iść.

Należy zacząć zmieniać swoje myślenie. To najważniejsze.

W sytuacjach, które na początek wydają się nam negatywne warto szukać drugiej strony medalu. Jeśli zarzucamy innym, że awansują to warto zacząć myśleć, gdzie jest problem, ale nie można sobie nic zarzucać. Należy starać się dążyć do tego, by ocenić sobie w jakiś sposób pozytywnie. To ważne, ponieważ możliwe, że w ten sposób zobaczymy, że są takie elementy, w których to my jesteśmy lepsi.

Napełnianie dzbanów to ciekawe ćwiczenie, które może wielu osobom przypaść do gustu.

Rysujemy dzbany i wpisujemy swoje zalety pod każdym z dzbanów. Jednocześnie zamalowujemy część takiego dzbana w takiej mierze w jakiej uważamy, że już posiadamy taką cechę. Dalej będzie trzeba dążyć do tego, by się w jakieś mierze dalej rozwijać i powiększać swoje umiejętności. Wtedy będzie można zacząć rozwijać swoje mocne strony. Jeśli siebie za coś możemy ganić powinniśmy pomyśleć, że ta scena była rejestrowana przez kamerę. W ten sposób będziemy mogli sprawdzić jak to wyglądało w rzeczywistości.

Jeśli sami będziemy przypinać sobie jakąś łatkę to musimy zacząć szukać sobie dowodów na to, że się mylimy.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz