Nintendo wraca do gry. Pokemony windują wartość firmy

News

Jeszcze nie tak dawno mogliśmy słyszeć o tym, że marka Nintendo będzie upadać. Jednak ostatnie dwa tygodnie to stale rosnące akcje, które zyskały już 120%. Sukces firmy związany jest z grą Pokemon Go, która pojawiła się nie tak dawno i stała się prawdziwym światowym hitem.

Marka Nitendo to jeszcze czasy XIX wieku, gdy firma tworzyła karty do znanej japońskiej gry hanafuda. Przez blisko 70 lat byłą to podstawa zysków tej firmy. Dopiero w latach 60-tych firma zaczęła działać w innych branżach. Pojawiły się w firmie taksówki, żywność, telewizja a nawet hotele miłości. Inwestycje jednak nie przyniosły efektów i firma mogła upaść. Szansa pojawiła się w grach elektronicznych, na które firma zdecydowała się postawić i była to doskonała decyzja.

W sumie firma wprowadziła do sprzedaży już siedem konsoli do gier. W tym znane produkty stacjonarne jak i też najbardziej popularną przenośną konsolę Game Boy, która sprzedała się w liczbie blisko 200 mln sztuk. Właśnie ta marka przygotowała również wiele znanych gier jak między innymi Super Mario Bros, która to uznawana jest za jedną z najbardziej kasowych gier. Po tej grze pojawiły się również Pokemony, które stały się źródłem ogromnych zysków firmy. W 1996 wyszła pierwsza gra z serii Pokemon. Sukces kieszonkowych potworów doprowadził do tego, że firma zaczęła się bardzo szybko rozwijać. Idea zbierania do małych kulek kolorowych stworów była praktycznie wszechobecna.

Początkowo pomysł twórcy Pokemonów nie podobał się w firmie Nintendo i były wahania co do jego realizacji. Gdy jednak do tego doszło okazało się, że był to wielki sukces. Pokemony zagościły na stałe w naszej świadomości, pojawił się do nich film anime jak i też produkcja pełnometrażowa. Firma powołała osoby dział, który miał się zajmować wyłącznie pokemonami jako wielkim sukcesem firmy.

Dlatego nie ma się co dziwić, że firma ze sprzedanych praw do Pokemonów zarobiła już ponad 46 mld dolarów. Pokemony były kasowym hitem i firma dalej chce z tego korzystać. Również obecnie, gdy miałą wiele problemów i nie radziła sobie z konkurencją sięga po Pokemony i znów bije PS czy Xbox na głowę. Pokemon GO to nowa propozycja, która dała firmie szansę odbić się od dna, które było już blisko.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz