DuoSkin - inteligentny tatuaż zamiast zegarka

News

Z urządzeniami typu wearables chcą obecnie pracować wszystkie firmy, które zajmują się elektroniką. Skutki tej pracy są różne.

Inteligentne opaski czy okulary raczej już nikogo nie dziwią, ale czy uda się stworzyć takież same tatuaże?

Czy nowy wynalazek naukowców z MIT (Massachusetts Institute of Technology) może się stać szansę do wejścia do świata fashion?

DuoSkin to zmywalny tatuaż, który wykonywany jest z płatków złota, które będą przewodzić prąd i układu NFC, który staje się tym elementem, który będzie odpowiadał za przesyłanie danych na odległość do 20 cm. Dzięki temu możliwa jest komunikacja z urządzeniami elektronicznymi. Ten prosty sposób ma sprawić, że nasza skóra będzie zamieniona w specjalny interfejs, który umożliwi nam zdalne ściszenie muzyki w smartfonie, wyłącznie komputera czy też podkręcenie ogrzewania w systemach domu inteligentnego.

Takie urządzenie może również informować nas o zmieniającej się temperaturze ciała. Naukowcy są pewni, że ten przygotowywany przez nich tatuaż będzie właśnie idealną odpowiedzą na zmieniające się potrzeby rynku i konsumentów, którzy chcą mieć połączenie świata mody ze światem nowoczesnych technologii.

Inteligentne akcesoria - zegarki, opaski czy okulary – mają one przede wszystkim pozwolić nam na wygodną kontrolę różnych urządzeń, takich jak smartfon. DuoSkin to jednak taki element, który ma być bardziej jak smartwatch. Twórcy jednak oczekują, że uda się go lepiej dopasować do oczekiwań użytkowników.

Czy rzeczywiście tego właśnie oczekują?

DuoSkin to rozwiązanie, które ma dawać wiele funkcjonalności. Co ważne będzie można go łatwo usunąć.

Czy jednak jego sukces jest już przesądzony?

Trzeba powiedzieć, że tak samo smartwatch miały być tak naprawdę wielką zmianą na rynku a jednak zostały tylko ciekawostką. Twórcy DuoSkin liczą na to, że tatuaż przyjmie się lepiej, jest tańszy niż smartwatch i dlatego dobrze się przyjmie. Na pewno rynek wearables rośnie, a jak będzie z DuoSkin jeszcze zobaczymy i ocenimy za jakiś czas.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz