Drony i broń laserowa przyszłością brytyjskiej armii

News

W ramach specjalnego funduszy Brytyjczycy chcą rozwijać nowoczesne formy ochronne. Przekazywane będą pieniądze, które będą przeznaczone na rozwijanie specjalnych dronów rozpoznawczych, które będą miały rozmiar owadów. Praca będzie dotyczyć nowoczesnych gogli rzeczywistości wirtualnej oraz broni laserowej.

Przedstawiciele rządu podkreślają, że program ma zachęcać młodych ludzi do tego, by zgłaszali swoje pomysły na innowacyjne rozwiązania technologiczne, które w branży obronnej mogą mieć duże znaczenie. Jeśli projekt będzie oceniony pozytywnie będzie on na dalsze prace uzyskiwał dodatkowe finansowe wsparcie, które warto brać pod uwagę. Brytyjska armia stara się podkreślać, że rozwój dronów o niewielkich rozmiarach ma wielkie znaczenie, ponieważ dzięki nim będzie się dało wykonywać misje rozpoznawcze w takim terenie, który będzie szczególnie trudny.

Skażenie, jakieś katastrofy

Tam będzie można dzięki takim dronom pracować sprawniej i tym samym podejmowane działania przynosić będą więcej efektów, na czym powinno nam zawsze zależeć. Program ma jednocześnie gwarantować, że brytyjskie siły zbrojne będą miały technologiczną przewagę nad innymi jak i też będzie decydował o tym, że pojawi się istotne wsparcie dla rodzimych myśli technologicznych i innowacyjnych pomysłów młodych ludzi Możliwe, że te ogłoszone inicjatywy będą wpływać również na szybsze wprowadzenie nowych technologii do sił zbrojnych Wielkiej Brytanii.

Tym samym armia będzie mogła podjąć większą współpracę z przemysłem a także z sektorem nauki. Zachęcani przez Ministerstwo Obrony młodzi ludzie mogą podjąć różne działania, które będą dążyć również do rozwoju gogli VR. Mówi się, że te dążenia obecnie mają mieć szczególne znaczenie. Najlepsze projekty, które rzeczywiście będą miały charakter innowacyjny mogą oczekiwać na poważne wsparcie finansowe.

Trudno jednak powiedzieć na ile uda się takie właśnie pomysły przygotować i czy rzeczywiście będzie można mówić o odpowiednich efektach. Ministerstwo na tą chwilę stara się informować, że wiele pomysłów realizuje się sprawnie i wykonywane są już intensywne prace między innymi nad nowym typem laserowej broni.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz