Z czym ruszyć na offroad

News

Jazda motocyklem w terenie nie wymaga posiadania specjalnego wyposażenia. O tyle w samochodzie już musimy mieć wiele rożnych przydatnych rzeczy.

Co więc powinniśmy zabierać ze sobą na takie wyprawy?

Najbardziej powinniśmy dbać o to, by szukać praktycznego wyposażenia dostosowanego do terenu, po którym będziemy jeździć. Oczywiście warto szukać możliwości takiego wyposażenia, które będzie dobrane odpowiednio do tego, by sprawnie reagować na różne sytuacje.

Przede wszystkim orientacja

Na pewno warto zabierać nawigację oraz mapy ze sobą. Samochodowy GPS nie będzie w stanie wytoczyć nam mapy przez bezdroże, dlatego tutaj mapa się przyda. Jednocześnie warto również pamiętać o tym, że GPS pozwoli nam w miarę możliwości orientować się w terenie. Dobrze będzie, jeśli mapy będą jak najbardziej dokładne. W ten sposób będzie można oczekiwać, że wiemy, gdzie utknęliśmy i gdzie dalej podążać. Smartfon z nawigacją może nam nie wystarczyć. W wielu przypadkach konieczne będzie połącznie z siecią, dodatkowo ładowarka, by bateria się nie wyczerpała.

Opony terenowe

Kluczowa sprawa to zawsze odpowiednie opony. Zwykłe opony nie będą się nadawać do takiej jazdy. W terenie będą tak dobre jak trampki na lodowisku. Do wyboru mamy różne opony terenowe. Od takich na lekki teren aż po takie, które określone są jako Extrem i nadają się już na jazdę w każdych warunkach. Wybrać można również opony, które nadają się do jazdy i po asfalcie i w terenie lekkim.

Niezbędnik offroadowca

Jazda w terenie będzie wymagać wielu umiejętności. Jeśli one nas zawiodą będzie trzeba mieć taki sprzęt jak łopata, siekiera. Można wybrać również Hi Lift ceniony podnośnik o prostej budowie, który ma doskonałą wytrzymałość. Za jego pomocą można podnieć samochód i położyć coś pod koła. Jeśli chodzi o wyposażenie to na pewno będzie trzeba mieć ze sobą również jakieś liny. Między innymi dobrze sprawdza się kinetyk, który jest rozciągliwy i ma wielką wytrzymałość. Ułatwia wyciągnięcie samochodu z błota.

Doskonale sprawdzają się także płaskie taśmy określone jako pasy. Mamy więc kilka różnorakich sprzętów, które są konieczne na takich rajdach przeprawowych. Oczywiście dobre sprzęty będą również kosztowne. Dlatego musimy liczyć się z wydatkami. Jednocześnie warunki są różne i dlatego między innymi do specyfiki auta musimy umieć odpowiednio dobrać ten sprzęt jaki będzie przez nas wykorzystywany.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz