Jak chronić lakier samochodowy?

News

powłoki ochronne

1. Woskowanie
Woskowanie jest ochroną podstawową dla samochodów, ale również najsłabszą ze wszystkich. Pokrycie samochodu woskiem będzie poniekąd chronić samochód przed działaniem środowiska zewnętrznego i poprawi nieco przejrzystość lakieru. Jednak zanim rozpocznie się woskowanie trzeba bardzo dokładnie myć auto, lakier powinien być poddany dekontaminacji a dodatkowo będzie można używać cleanera, który oczyści lakier i lekko go wypoleruje. 

 

 

2. Powłoki ochronne
Producenci powłok ochronny dają nam specjalne propozycje produktów, których grubość to jedna milionowa milimetra. Po aplikacji taka powłoka łączy się z cząsteczkami lakieru i w taki sposób można stworzyć powłokę, która będzie się charakteryzować trwałością. Kwarc charakteryzuje się odpornością na środki chemiczne i różny poziom pH w środkach chemicznych. Powłoki takie nie będą możliwe do usunięcia poprzez mycie co ma miejsce, jeśli będziemy jedynie woskować samochód. Powłoki kwarcowe są jedynymi ochronnymi powłokami, których grubość da się zmierzyć. Dzięki nim tworzy się na lakierze twarda powłoka, dużo twardsza niż większość proponowanych lakierów. Niekiedy używa się powłok ceramicznych, jest tam niewielka różnica, która polega na tym, że są one oparte o dwutlenek krzemu, inna będzie więc forma reakcji chemicznej, która będzie miała miejsce na lakierze w momencie, gdy ochronna warstwa będzie się tworzyć. 

Dzięki kwarcowym powłokom oraz ceramicznym będziemy mieli na lakierze nową, dodatkową ochronę, która będzie wpływać uodparniająco na lakier i czynniki szkodliwe takie jak promieniowanie UV czy drogowe naleciałości. To co najważniejsze to jednak skuteczna ochrona lakieru przed działaniem czynników atmosferycznych i zarysowaniami. Produkty oparte o nanotechnologię nie są to zwykłe woski, ale po nałożeniu będzie się z nich tworzyć ciało stałe, twarda powłoka. Zaletą będzie to, że są one dużo bardziej odporne na mycie niż woski. Można stosować również specjalne szampony przygotowywane pod kątem takich powłok. Dzięki temu jeśli będziemy  o auto dbać mamy gwarancję, że nawet przez kolejnych pięć lat będzie w dobrej formie i nie będzie trzeba nakładać jej na nowo. Powłoki nie zostaną usunięte nawet w przypadku mycia samochodu pod wysokim ciśnieniem. Odporne są na płyny zimowe do spryskiwaczy, sprawdzą się niezależnie od tego jakie panują warunki. Można dzięki nim również skutecznie ochronić felgi, które są na zabrudzenia i zniszczenia szczególnie narażone i dlatego warto stosować takie elementy, które będą je skutecznie chronić przed zniszczeniem.

Odwiedź stronę

Komentarze (0)

Zostaw komentarz