Hydrofobizacja – efekt niewidocznej wycieraczki

News

W momencie, gdy pojawiają się gorsze warunki pogodowe na samochodowych szybach pojawi się kurz oraz brud. Najbardziej jazdę utrudniają jednak opady deszczu oraz śniegu, które będą zmniejszać widoczność. Ograniczenie wpływu warunków atmosferycznych stanie się możliwe, gdy zostaną zastosowane zabiegi hydrofobizacji. Wykorzystywana od lat powłoka w samolotach polega na tym, że materiał zyskuje właściwości, które utrudniają przyleganie wody. Szyby, gdy zostaną poddane temu właśnie zabiegowi dostaną specjalną powłokę, która sprawi, że cząsteczki wody czy brudu nie będą pozostawać na szybie. Przy dobrej prędkości samochodu nie będzie osiadania deszczu czy śniegu na szybie, ale samoczynnie będą one spływać z powierzchni. W taki sposób używanie wycieraczek klasycznych już nie będzie potrzebne a widoczność w trakcie jazdy będzie świetna. 

 

Powłoka hydrofobowa

 

Lepsza widoczność, czystsze szyby

Po tym jak będzie nałożona powłoka można będzie uzyskiwać dobrą widoczność w trakcie jazdy nawet jeśli warunki pogodowe będą złe. Woda spływać będzie samoczynnie a to co wydaje się być najważniejsze to fakt, że nie będą zostawać smugi czy zanieczyszczenia. Powłoka będzie zmniejszać podatność na zabrudzenia mniej więcej o 70% a zużycie płynu do spryskiwaczy będzie mniejsze mniej więcej o jakieś 60%. Efekt jaki ma zagwarantować nam taka wycieraczka będzie zauważalny mniej więcej przy prędkości około 60-70 km na godzinę i wtedy będziemy mieli swobodne spływanie wody co sprawi, że widoczność będzie lepsza. 

Hydrofobizacja – profesjonalnie

Każdy zabieg jest realizowany przez specjalistów i tylko wtedy można oczekiwać, że będzie on wykonywany z odpowiednim efektem. Można także będzie skutecznie eliminować ryzyko uszkodzenia tych elementów. Pokrycie szyby powłoką hydrofobową należy realizować w serwisach, które się w tym specjalizują i będą w stanie zachować odpowiednie środki ostrożności. Powłoka, która zostanie nałożona jest odporna na ścieranie i będzie dobrze sprawować się przez około rok i 10 tysięcy kilometrów na szybie przedniej i około 60 tysięcy km na bocznych szybach. Po takim okresie trzeba realizować nową powłokę. Zabieg wykonuje się po stronie zewnętrznej na wszystkich szybach w samochodzie. Jednak należy zadbać o to, by w przypadku mycia samochodu w myjni automatycznej po nałożeniu takiej powłoki nie wykorzystywać programów z woskowaniem. Powłoka to koszt około 50 złotych, a czas jej nałożenia mniej więcej pół godziny. Inwestycja nie jest bardzo kosztowna a da nam większy komfort jazdy, dlatego wydaje się, że warto się na nią zdecydować.

Odwiedź stronę 

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz