Sokoterapia: detoksykacja, odchudzanie, leczenie, przepisy

News

Świeże oraz ekologiczne owoce są podstawą do sokoterapii. Przepisy na soki są bardzo proste, ale do ich wykonania lepszym wyborem będą wyciskarki a nie wirówki. Podczas kuracji Doktora Gersona konieczne będzie także robienie lewatywy z kawy co będzie prowadzić do oczyszczenia organizmu z toksyn.

Oczyszczanie i odtruwanie – główne zasady sokoterapii

Sokoterapię stosuje się również dla zwiększenia efektów odchudzania oraz w dietach oczyszczających. Dzięki temu, że będą ograniczone inne składniki i wykluczenia produktów, które odpowiadają za zakwaszenie organizmu. Można także zobaczyć efekty detoksykacji i pojawi się znaczna poprawa funkcjonowania poszczególnych układów. Picie dużej ilości soków dostarcza wiele witamin i minerałów oraz enzymów.

Sokoterapia wpływa skutecznie na wydalanie toksyn, które gromadzą się w tkankach. Przy okazji pobudza do pracy nerki i wątrobę, które są zawsze naturalnym filtrem w organizmie człowieka. Sokoterapia może być stosowana w czasie odchudzania, ponieważ oczyszczenie organizmu sprzyjać będzie zmniejszeniu uwagi. Szybsze będzie spalanie tłuszcuz.

Sokoterapia Gersona – intensywna detoksykacja

Terapia Gersona ma opierać się na ekologicznych owocach i warzywach oraz lewatywie z kawy. Celem będzie właśnie oczyszczenie oraz odtrucie organizmu. Bardzo ważne będzie również to jak wyglądają systemy obronne. W sokoterapii odchudzenie jest skutkiem ubocznym. Możliwy będzie spadek wagi nawet o kilka kilogramów.

Jeśli kuracja ma być skuteczna będzie trzeba szukać sobie naturalnych, ekologicznych warzyw i owoców. Jeśli poddajemy się sokoterapii spożywać powinniśmy również posiłki wegetariańskie. Ta cześć nie tylko będzie oczyszczać organizm, ale także skutecznie uzupełnia witaminy i minerały. To w ten sposób będzie można mówić o zdolności organizmu do leczenia i poprawy funkcjonowania.

Przepisy na soki do sokoterapii

W trakcie sokoterapii można spożywać różnorakie propozycje. Możliwości jest wiele. Najważniejsze będzie wybieranie ekologicznych warzyw i owoców, które są dla nas bezpieczne, ponieważ nie będzie się trzeba obawiać, że dalej nasz organizm będzie również zatruty różnorakimi składnikami chemicznymi takimi jak nawozy czy pestycydy, które będą niekorzystne dla naszego organizmu.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz