Napar z czystka? 10 powodów, dla których warto go pić

News

Warto pić herbatę z czystka. To roślina, która jak mówią lekarze ma wiele właściwości leczniczych. Podamy kilka powodów, dla których warto będzie sięgać po takie zioło.

Czystek to krzew o białych, różowych oraz czerwonych kwiatach, który jest często niedoceniony. Picie takiego naparu z czystka może nas chronić przed różnymi chorobami. Co najważniejsze nie będzie tutaj żadnych skutków ubocznych, dlatego będzie można pić herbatę z suszonych liści w nieograniczonych ilościach.

Czystek - właściwości

Dlaczego czystek to takie zdrowe zioło?

Lecznicze właściwości czystka to przede wszystkim polifenole – to organiczne związki chemiczne, które występują w roślinach. Polifenole to naturalne przeciwutleniacze wykazują dobroczynny wpływ na organizm ludzki. Dzięki temu, że są one antyoksydantami, hamują wytwarzanie wolnych rodników.

Sięgnij po niego, ponieważ:

1. Ma działanie antybakteryjne, antywirusowe i dlatego polecany będzie na przeziębienia i grypy czy też wzmacnia odporność.

2. Wspomaga higienę jamy ustnej, ponadto wpływa na wybielanie zębów

3. Działać będzie odmładzająco i chroni przed zmarszczkami, dzięki dużej zawartości antyoksydantów 4. Redukuje trądzik, szczególnie polecany przy trądziku ropowiczym

5. Hamować może między innymi wydzielanie łoju, ogranicza przetłuszczanie się cery oraz włosów

6. Łagodzi stany zapalne, szczególnie gdy chodzi o górne drogi oddechowe

7. Działa antyalergicznie, przynosi ukojenie osobom, które są uczulone na pyłki i kurz

8. Działa przeciwgrzybicznie, zmniejszać będzie objawy związane z grzybicą skóry i paznokci

9. Może redukować przykry zapach potu, dlatego picie naparu jest szczególnie korzystne w okresie letnim.

10. Odstraszać będzie kleszcze, regularne picie herbatki chroni przed tymi wyjątkowo niebezpiecznymi owadami.

Dodatkowo:

Badania pokazały, ze stosowanie ekstraktu z czystka może poprawić stan cery z trądzikiem. Regularne jej spożywanie może chronić przed tym, by bakterie trądziku nie mogły się rozwijać. Dobre efekty przynosić będzie również smarowanie zmienionych chorobowo miejsc roztworem z czystka.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz