Dom

Szarość w aranżacjach wnetrz a styl industrialny

News

Od jakiegoś czasu na nowo szarości stają się modne w aranżacjach wnętrz i są dość często wykorzystywane. Kolor ten ma uniwersalny charakter, dlatego jest popularny. Występując w ciepłych i zimnych odcieniach daje nam różne możliwości i można go dobrze dopasować do mebli i innych dodatków, by stworzyć dobrze wyglądające wnętrze.

Mówiąc o szarościach będziemy chcieli odnieść się do ceramiki CERAMISTIC, która ma elegancki i modny wygląd, dlatego można dzięki niej stworzyć ciekawe wnętrze. Płytki podzielić możemy na gres, terakotę oraz glazurę. W przypadku glazury można ją wykorzystać do ścian, terakotę do podłogi natomiast gres przede wszystkim przeznacza się na zewnętrz budynków, gdyż charakteryzuje się dużą wytrzymałością.
 

Ceramistic Alghero to propozycja, która doskonale pasuje do loftów. W serii tej znajdują się również modne połączenia przetartego drewna, które pozwalają na przygotowanie wyjątkowego stylu skandynawskiego. Pasować będą one do różnych wnętrz. Ciekawa kolekcja to również Ceramistic Bergen - to wyjątkowe płytki gresowe, które są przygotowane na podłogi i ściany ze specjalnym szkliwem. Przygotowane są one w dwóch odcieniach szarości. W kaflach znajdują się jedynie wąskie paski spoiny i taka forma sprawdzi się we wnętrzach minimalistycznych.

Ceramistic Konkret to kolejna propozycja w formie gresy betono-podobnego. Ma on satynowe wykończenie i dwa popielate odcienie. Dzięki nim można w pomieszczeniach stworzyć industrialny charakter wnętrz. Kolekcja Ceramistic Loft przygotowana jest pod katem surowego klimatu o betonowym charakterze. Przygotowywana jest tak, że wzory na płytkach się różnią.

Mamy dwie formy kolorów w tej kolekcji. W zależności od wyboru można ocieplić nimi pomieszczenia. Warto jeszcze wspomnieć kolekcje Scania oraz Nubo. Pierwsza z nich to gres o kolorze grafitowym, który jest podobny do betony. Dzięki niemu można nadać wnętrzom charakter loftowy bądź minimalistyczny. Natomiast Nubo to płytki gresowe z dodatkowym szkliwem, który nadaje się do kuchni oraz łazienki. Te na ścianach mają powierzchnie matowe, a na podłodze szkliwiona. Ta kolekcja sprawdza się w nowoczesnych wnętrzach.

Aranżacja wnętrz

Styl indiustralny

Początków stylu industrialnego należy doszukiwać się w latach 50 XX wieku. Powstał on na terenie Stanów Zjednoczonych, głównie w Nowym Jorku. Był to czas, w którym gospodarka tego regionu przeżywała recesję, co spowodowało powstawanie wielu pustych budynków, pozostałości po najróżniejszych obiektach przemysłowych. W pewnym momencie zaczęły one być wykorzystywane jako prowizoryczne i przede wszystkim darmowe pracownie dla różnych artystów. Zaczęli oni gromadzić tam używane meble i inne sprzęty czy ozdoby – mówiąc w skrócie, właśnie w taki sposób powstał styl industrialny.

Do najważniejszych cech stylu industrialnego należy przestrzeń. Nie stosuje się tutaj raczej ścianek działkowych pomiędzy pomieszczeniami takimi jak kuchnia, salon i sypialnia. Stawia się na stosunkowo niewielką liczbę mebli, które ponadto powinny być dopasowane do siebie pod względem wysokości – ich pozioma linia pozwala na optyczne powiększenie danego pomieszczenia. Jednolitość jest również bardzo ważna w tym stylu; z tego też powodu poszczególne pomieszczenia nie powinny tutaj zbytnio się od siebie różnić.

W kwestii kolorystyki dominuje tutaj biel, szarość (beton) oraz najróżniejsze odcienie tych barw. Dzięki jasnym barwom możemy optycznie powiększyć dane pomieszczenie i wprowadzić w nim spokojny, stonowany styl. Za akcenty bardziej ciepłych kolorów może odpowiadać tutaj chociażby cegła. Odpowiednio dobrane meble stanowią bardzo ważny element stylu industrialnego. Powinny one wyglądać staro, dlatego też możemy zdecydować się albo na rzeczy używane albo też celowo postarzane przez producenta. Najlepiej jest stawiać tutaj na proste i jednocześnie wygodne oraz funkcjonalne rzeczy. Światło w takich pomieszczeniach powinno być stonowane – nie może być go zbyt wiele. Dodatki musimy dobierać bardzo ostrożnie, aby nie stworzyć efektu zbytniego zagracenia naszych wnętrz.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz