Dom

Komoda drewniana czy z płyty?

News

Wybór mebli będzie niósł ze sobą wiele pytań i dylematów. Niezależnie od tego czy wybieramy je do salonu, sypialni czy pokoju dziecka zawsze przed podjęciem decyzji trzeba sobie zadać kilka ważnych pytań. Podobnie będzie przy wyborze komody. Będzie zdawała egzamin praktycznie w każdym pomieszczeniu, ale trzeba wybrać taką, która będzie dla nas najlepsza nim będzie dokonywać się zakupu będzie trzeba sobie rozważyć, gdzie komoda ma się znajdować oraz jak będziemy z niej korzystać.

Trzeba również po ustaleniu konkretnych kwestii związanych z rozmiarem czy kolorem pomyśleć również o tym z jakiego materiału będzie ona przygotowywana. Chodzi o to, by rozważyć sobie czy będzie to płyta MDF czy raczej jednak będziemy się decydować na rozwiązania drewniane. 

Activ - Meble z drewna od producenta

Jeśli ktoś ceni sobie przede wszystkim praktyczność, raczej będzie się decydował na meble, które wykonywane są z płyty MDF to bardzo drobny materiał z dużą gęstością, który jest potem pod ciśnieniem zbity nie wymaga on specjalnych zabiegów związanych z pielęgnacją, jest często odporny na oparty tłuszczu oraz zaplamienia. Usuwanie brudu nie będzie trudne a dodatkowo będzie odporny na ścieranie. Jest jednak mniej wytrzymały niż drewno, gdy chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Nie będzie się odkształcał, ale źle znosi wpływ pary wodnej. Dla wielu osób najważniejsze będzie jednak to, że taka komoda będzie przede wszystkim zdecydowanie tańsza niż ten mebel, który przygotowywany jest z litego drewna. taka komoda jest także zdecydowanie lżejsza od tej przygotowywanej z drewna co ma znaczenie w niektórych sytuacjach. 

komoda drewniana activDla wielu osób nadal bardzo ważne są względy estetyczne. Zwolennicy nowoczesnych form często uważają, że właśnie te płyty z MDF są lepszym wyborem. Obecnie producenci oferują nam szeroką gamę barw i możliwość różnorodnego ich zestawiania. Komoda drewniana pozwala zaś na przygotowanie elementów, które są przede wszystkim idealne do wyjątkowego stylowego mieszkania. Drewniana komoda również może mieć doskonały kształt, można również ją przemalować, ale jednak w rzeczywistości wiele osób powie, że takie zabiegi mijają się z założeniem i przeznaczeniem takiego mebla. Drewno nie jest materiałem tanim, dlatego będzie głupotom, by już po zakupie decydować się na jego zmianę na inną formę estetyczną. 

Jeśli chodzi o komody drewniane ich utrzymywanie w należytym stanie nie jest proste. przede wszystkim drewno powinno być odpowiednio impregnowane, dzięki temu będzie odporniejsze na rozsychanie lub też pęcznienie pod wpływem wilgoci. Pomimo tego, że na utrzymanie meble będzie trzeba przeznaczyć trochę czasu nadal są one bardzo popularne. Ludzie decydują się na drewno, ponieważ cenią sobie głównie naturalność, ponadczasowość, trwałość czy też wyjątkowy klimat albo zapach. Wybierając drewnianą komodę trzeba się zastanowić również nad tym jakie funkcje ma pełnić. Oczywiście będzie trzeba się liczyć również z tym, że taki mebel będzie generował większe koszty związane z jego zakupem ze względu na wysoką cenę drewna litego.

Komody z naturalnego drewna znajdziesz w oficjalnym sklepie fabryki mebli ACTIV - sprawdź

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz