Różnice między brokerem a firmą kurierską

News

W naszym kraju przesyłki kurierskie cieszą się rosnącym zainteresowaniem zarówno ze strony przedsiębiorstw jak i indywidualnych klientów. Od kilku lat na rynku usług działają także brokerzy, jednak nadal wiele osób nie wie na czym polegają ich usługi. Warto więc sprawdzić jak to wygląda.  Prócz artykułu polecamy także portal dotyczący brokerów kurierskich i kurierów www.kurierzyranking.pl

Brokerzy kurierscy zwani również platformami kurierskimi, pełnią na rynku rolę pośrednika. W ramach swojego serwisu konsolidują oni oferty dużych operatorów i następnie udostępniają je w internecie. Dzięki temu, że dla kurierów realizują oni wiele wolumenów przesyłek mogą otrzymać wysokie rabaty na przesyłki i potem klienci również mogą oczekiwać niskiej ceny. Firmy te pośredniczą więc między klientami indywidualnymi a małymi firmami z niewielką siłą przetargową i kurierami, którzy jak wiadomo najwięcej propozycji tanich przesyłek będą w stanie zagwarantować właśnie tym osobom, które tych przesyłek będą zamawiać najwięcej.

przeryłki kurierskie

Najważniejsza różnica między tradycyjną usługą kurierską a ofertą brokera będzie cena usługi. W przypadku platformy ze standardową przesyłkę zapłacimy kilkanaście złotych a jeśli będziemy chcieli taką przesyłkę zamówić sami indywidualnie możemy zapłacić nawet 40zł. Ceny mogą być niższe w niektórych przypadkach nawet o jakieś siedemdziesiąt procent a więc różnica jest bardzo duża.

Zwykłe usługi kurierskie i usługi brokerów będą różnić się także formą zamówienia. W przypadku firmy kurierskiej najczęściej mamy więcej możliwości kontaktu, przygotowywane są specjalne aplikacje wysyłkowe. Z kolei u większości obecnie realizowanych działań brokerów mamy możliwość zamówienia wyłącznie w ramach strony internetowej, która prowadzona będzie przez brokera. Musimy także sami wydrukować list przewozowy jaki otrzymamy od brokera. Przy normalnej usłudze sytuacja wygląda tak, że list przewozowy może być wypisany przez kuriera w momencie, gdy będzie odbierał przesyłkę.

Co do zasady należy powiedzieć, że jeśli chodzi o brokerów sytuacja wygląda tak, ze dla klienta korzystanie z ich usług będzie po prostu wygodniejsze i choćby z tego powodu warto się decydować na te propozycje, które przygotowywane są przez brokerów.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz