Meble fryzjerskie - odpowiednie czyszczenie

News

Gdy mamy do czynienia z meblami fryzjerskimi, bardzo często są to rozwiązania wykonane z wykorzystaniem skóry ekologicznej znanej też jako skaj. Najczęściej są to fotele fryzjerskie, choć grupa ta obejmuje także fotele do myjni, a także meble, które pojawiają się w poczekalni. Ponieważ codzienne użytkowanie naraża je na liczne uszkodzenia, naszym obowiązkiem staje się zapewnienie im należytej ochrony. Sztuczna skóra również powinna być konserwowana, choć mamy w jej przypadku do czynienia z zasadami innymi niż te, które odnoszą się do skóry naturalnej.

Rekomendujemy: Salon Equipment on 4hairdresser.org >>

Renowacja, czyszczenie mebli fryzjerskich

Jeśli chcemy zrobić dobre wrażenie na naszych klientów, właściwie dobrane zabiegi pielęgnacyjne stają się normą. Ich wykonanie stanie się łatwiejsze, jeśli będziemy mogli skorzystać z kilku skutecznych porad.

Konserwowanie i odświeżanie mebli 

Jeśli zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie mebli ze skaju, w pierwszej kolejności powinniśmy pamiętać o tym, że zabrudzenia muszą być z nich eliminowane odpowiednio szybko. Jeśli o tym zapomnimy, staną się one znacznie cięższe do usunięcia, a nawet mogą przyczynić się do odbarwienia się skaju. Okazuje się przy tym, że wcale nie musimy wykorzystywać w tym celu skomplikowanych detergentów, znakomitym rozwiązaniem jest bowiem choćby woda z mydłem. Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać w takim przypadku jest przygotowanie niewielkiego pojemnika, dobrze przy tym pamiętać, że woda powinna być dość ciepła. Jeśli nie mamy pod ręką mydła, jego rolę może odegrać płyn do mycia naczyń.

Czyszczenie należy wykonywać z wykorzystaniem wyciśniętej gąbki lub szmatki tak, aby nie pojawiły się zacieki. Już po wykonaniu czyszczenia dobrze jest wytrzeć mebel do sucha. Podczas pozbywania się zabrudzeń nie należy sięgać po twarde szczotki i gąbki. Również szorstkie szmatki mogą prowadzić do zarysowań. Co do zasady, im skaj jest wyższej jakości, tym większą odpornością na środki chemiczne się wykazuje. Już choćby dlatego nie poleca się stosowania tych najbardziej agresywnych, w których składzie znajduje się nafta, amoniak, czy też alkohol. Nie wolno też decydować się na woskowanie skaju, może to bowiem przyczynić się nie do zabezpieczenia, ale do pęknięć materiału. Równie niebezpieczny może być kontakt skaju z kolorowymi tkaninami zwłaszcza, jeśli obecne na nich barwniki są dość słabo utrwalone. Niestety, jest to niedogodność, z którą musimy się liczyć, trudno bowiem liczyć na to, że klientka nie założy nowych jeansów albo będzie stała w poczekalni tylko dlatego, że ma je na sobie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz