Aranżujemy nowe mieszkanie

News

Urządzenie mieszkania wcale nie jest takim trudnym zadaniem, chociaż pierwsze zmierzenie się z gołymi ścianami może być faktycznie doznaniem dość przerażającym. Dobry efekt uzyskamy kierując się kilkoma prostymi zasadami.

Wizualizacja koncepcji

Obecnie nowe mieszkania od dewelopera możemy kupić w tak zwanym stanie „pod klucz”, czyli wykończone i nawet umeblowane. Szczegóły tego stanu różnią się pomiędzy różnymi deweloperami, ale ogólnie chodzi o to, że po zakończeniu prac firm budowlanych wprowadzamy się i możemy normalnie mieszkać. Starsza opcja, czyli tak zwany stan deweloperski lub surowy, wymaga od nas jeszcze wiele pracy, ale tylko w takim podejściu możemy liczyć na stworzenie przestrzeni idealnie dopasowanej do nas samych.

Zazwyczaj pierwsze spotkanie z mieszkaniem w stanie deweloperskim jest dość przerażające, ponieważ jest tylko dużo przestrzeni i nic poza nią. Przestrzeń to jednak możliwości, w które będziemy mogli wtłoczyć wszystkie funkcje oraz elementy czysto estetyczne, jakie sobie wymarzymy. Musimy to sobie wizualizować, by o niczym nie zapomnieć, a potem największym problemem zazwyczaj staje się nie to, co chcemy mieć, ale czy uda nam się za to zapłacić, bo budżet zawsze jest ograniczony, a marzenia już nie.

Czeka na nas w tymi miejscu pułapka, gdyż na pewno bardzo często będziemy odwodzeni od naszej wizji. Będziemy słyszeć, że jakieś rozwiązania są zbędne lub po prostu niepotrzebne, ale nie należy się tym przejmować. Musimy mieszkać na swoim i bez realizacji naszych koncepcji nie uda nam się to nigdy. Z drugiej strony, od realiów nie da się uciec i kiedy budżet zacznie pękać w szwach, należy zdefiniować priorytety i starać się zrealizować właśnie te elementy najważniejsze, by dopiero potem rezygnować z rzeczy mniej istotnych dla sukcesu całości.

Nie wszystko musimy mieć na raz i nie wszystko musi być idealne już pierwszego dnia, co tak naprawdę wcale nie jest problemem. W rzeczywistości preferencje będą nam się zmieniały, zmieniać się będzie moda i już od pierwszego dnia będziemy na pewno zauważać rzeczy, które chcemy zmienić. Jest to w pełni naturalne i nieuniknione.

Komentarze (0)

Zostaw komentarz