Aranżacja wnętrza w stylu FRANCUSKIM

News

Styl francuski w ramach wnętrz to przede wszystkim swobodne łączenie starych elementów z nowymi oraz elegancja w takich wnętrzach. Artystyczne zestawienie tkanin i odrobina złocenia sprawią, że wnętrze będzie wyglądać naprawdę doskonale. Na pierwszy rzut oka styl francuski ma możliwość komponowania swobodnych elementów staroci przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mnóstwo detali oraz ozdób. Według francuskiej sztuki aranżacji wnętrz kolejnych ludwików będzie można ze sobą zestawić bez wahania. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dać nieco zdobień i artystycznie grać tkaninami. 

Kreatywny projektant wnętrz - Yourinteriors Kraków

Projektant wnętrz – przepych ze smakiem 

Eklektyczny francuski styl będzie pełen przepychu oraz bogactwa. Przede wszystkim bardzo mocno nastawiony na wygodę oraz przytulność wnętrz. Meble we francuskim stylu są z zasady autentyczne. Czasami poddawane są jedynie drobnym pracom renowacyjnym, przemalowaniu albo też są one obijane nowym materiałem. Najczęściej są one wzorowane na oryginalne. Dominującą cechą będzie również wprowadzenie elementów symetrycznych, co przejawiać się będzie w równej i parzystej liczbie wszelkich mebli, dodatków czy detali. Elementy dekoracyjne muszą być bogato zdobione roślinnymi wzorami, rzeźbieniami,. Typowo francuski ornament to również muszle, lilie czy nenufary. 

Współpraca z projektantem wnętrz

Architekt wnętrz – pomysł na dekoracyjne tkaniny 

We Francji od lat produkuje się słynne kretony, które często mają nadrukowane scenki rodzajowe, do tego jedwabne adamaszki czy tkane tapiserie, które określa się gobelinami. Dlatego właśnie nie ma się co dziwić, że przy aranżacji wnętrz okazują się one być również takim istotnym elementem, na jaki będzie warto postawić. Wzornictwo tych tkanin było często przygotowywane przez znanych artystów. Piękne tkaniny były wybitnymi działami sztuki i same w sobie stawały się one elementem aranżacji wnętrz. Doskonały francuski dekorator będzie po nie sięgał bez wahania. Narzuty, zasłony czy też ozdobne poduchy są bardzo ważnym elementem stylu francuskiego. Okazuje się, że bardzo często wprowadza się również elementy, które będą opierały się na delikatnych pastelowych barwach. W kolorystyce wnętrz w stylu francuskim właśnie takie kolory dominują. Pojawiają się tam beże, załamana biel, odcienie niebieskiego. Na ścianach pojawiają się jasne tapety, boazeria w takim samym kolorze. Do tych elementów często wykorzystywanych należą również ozdobne meble, które są zawsze bardzo dobrym wyborem i cieszą się wielką popularnością, dlatego ich sprzedaż rośnie.

 

Komentarze (0)

Zostaw komentarz